Základní škola a mateřská škola Ptení


Prohlášení o přístupnosti

Provozovatel tohoto webu se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů. Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetové stránky na adrese zsmspteni.cz.

Forma zveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti) a návštěvníkům stránek nejsou záměrně kladeny žádné překážky, které by mohly prohlížení stránek znesnadňovat anebo omezovat.

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou v souladu s výše uvedenými předpisy a dále se standardem WCAG 2.1 s výjimkami uvedenými níže.

Některé dokumenty přicházejí pro uveřejnění na web již nepřístupné (z jiných úřadů, vygenerované účetním systémem apod.). Provozovatel webu má nicméně povinnost je zveřejnit, takže tak činí. Podobně některá starší fota či fotoalba ve fotogaleriích postrádají alternativní textový popis. Některá videa vložená přímo na web mohou postrádat titulky. Uvedení těchto nedostatků do souladu se zákonem a s pravidly přístupnosti by v tomto případě bylo pro provozovatele finančně náročné, takže podle § 7 zákona 99/2019 Sb. toto není dodatečně upravováno.

Některé informace na tomto webu jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe. Případně některý z alternativních prohlížečů. Většina dokumentů ve formátu PDF jde také přímo zobrazit v běžných prohlížečích. Dále zde mohou být dokumenty ve formátu MS Office, případně podobných kancelářských aplikací (ve formátech .doc, .docx, .odt, .xls, .xlsx, .ods a podobných). Takovéto soubory dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů (MS Office, Libre Office, Open Office, Google Docs). V některých případech se mohou zobrazovat přímo v prohlížeči v přístupné formě.
Některé soubory se nacházejí v komprimovaných archívech typu ZIP. Žádané soubory jsou pak dostupné po „rozbalení“ archívu. Většina systémů obsahuje integrovaný komprimační nástroj, případně si pro PC můžete stáhnout bezplatný program 7-Zip.

Veškeré texty na tomto webu mají standardní formát, kontrastní barvy vzhledem k pozadí a jsou zobrazeny v jednotné znakové sadě (UTF-8). Velikost písma je definována v relativních jednotkách a lze ji pomocí standardních nástrojů integrovaných v internetových prohlížeči jednoduše zvětšovat a zmenšovat. Uživatelské rozhraní prezentace je navrženo s důrazem na snadnou orientaci v obsahu a jednoduché ovládání nejen v alternativních prohlížečích ale i pro návštěvníky se specifickými potřebami.

Přístupnost informačního obsahu

Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s využitím stylového předpisu CSS a některé prvky pro zvýšení uživatelského komfortu využívají JavaScript.

Informační obsah webu je vždy stejný a plnohodnotný nezávisle na technologii použité k jeho prezentaci. Tyto webové stránky splňují požadavky přístupnosti z počítačů a z mobilních zařízení, neboť webová prezentace je responzivní. Plnou vizuální i funkční podporu mají stránky v těchto prohlížečích:

  • Firefox 38+
  • IE 11
  • Safari 9+
  • Opera 30+
  • Chrome 45+
  • Edge12+

Dále klade plná podpora stránek na internetový prohlížeč tyto požadavky:

  • zpracování kaskádových stylů
  • interpretace JavaScriptu

Bez povolení těchto vlastností a pro ostatní prohlížeče, platformy a výstupní zařízení nemusí být vždy dodržen jednotný vzhled a funkčnost prezentace. V případě nekompatibility některé části webu je však vždy stejný informační obsah v plném rozsahu zpřístupněn alternativním způsobem.

Kontakt na webmastera

Své případné náměty, postřehy či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodnému podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky výše uvedených paragrafů, můžete psát na adresu: jakub.ambros@zsmspteni.cz

ZŠ a MŠ Ptení | Copyright 2021 | Vytvořeno tvorime-weby.cz | Administrace